تبلیغات

ابزار رایگان وبلاگ

صاباح نیوز - در سالروز حماسه ماندگار دوم بهمن ارومیه، مردم جور مسئولین را کشیدند


امروز :
شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ، رئیس مذهب تشیع و بنیانگذار فقه جعفری ، صادق آل محمد ، حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت و تعزیت باد. [پایگاه خبری صاباح نیوز]
IMG4UP 09367874132 - 09147160176

IMG4UP 09367874132 - 09147160176

چاپ این صفحه
حماسه دوم بهمن، 2 بهمن، دوم بهمن، مسجد آل اشرف ارومیه، مسجد آقا علی اشرف ارومیه، حجت الاسلام غلامرضا حسنی، حجت الاسلام والمسلمین حسنی، صاباح نیوز: مراسم گرامیداشت حماسه دوم بهمن مردم ارومیه شب گذشته در مسجد آقا علی اشرف این شهر برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صاباح نیوز: سخنران ویژه این مراسم که با حضور پرشور و کم نظیر اقشار مختلف مردم خصوصاً بازاریان ، بسیجیان و جوانان و دانشجویان و به دعوت انجمن اسلامی بازار ارومیه برگزار شد ، دکتر بیگی از سرداران دوران دفاع مقدس و استاندار پیشین آذربایجان شرقی بود .

وی در سخنانی ضمن گرامیداشت مبارزات بی نظیر مردم  ارومیه در  سالهای پیروزی انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد : مردم متدین و انقلابی ارومیه از همان سالهای آغازین مبارزات علیه رژیم ستمشاهی تحت هدایت و رهبری روحانیت معظم منطقه خصوصاً حضرت حجت الاسلام حسنی ، پیشرو بودند و ارومیه اولین شهری بود که برای مبارزه با رژیم طاغوت به قیام مسلحانه روی آورد .

حماسه دوم بهمن، 2 بهمن، دوم بهمن، مسجد آل اشرف ارومیه، مسجد آقا علی اشرف ارومیه، حجت الاسلام غلامرضا حسنی، حجت الاسلام والمسلمین حسنی،

بیگی افزود : دوم بهمن یکی از افتخارآمیزترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی برای مردم ارومیه است که در این روز مردم نشان دادند که از قدرت توپ و اسلحه  هراسی ندارند و سنگر اسلام و مسجد را خالی نمی کنند .

وی اضافه کرد : من یادم هست در سال 57 در حالیکه هنوز رژیم بر سر کار بود و قدرت را در اختیار داشت ، ما به همراه مرحوم حجت الاسلام میر حمید عدنانی از روحانیون انقلابی ارومیه ، کلانتری 20 را تصرف کردیم و  اسلحه و مهمات آن را در اختیار انقلابیون قرار دادیم .

حماسه دوم بهمن، 2 بهمن، دوم بهمن، مسجد آل اشرف ارومیه، مسجد آقا علی اشرف ارومیه، حجت الاسلام غلامرضا حسنی، حجت الاسلام والمسلمین حسنی،

وی گفت : اسطوره و قهرمان بزرگ حماسه دوم بهمن ارومیه حاج آقای حسنی است که رشادت ها و مجاهدت های بی نظیر ایشان در طول تاریخ انقلاب مثال زدنی است .

استاندار پیشین آذربایجان شرقی همچنین در ادامه سخنان خود به وضعیت کنونی کشور بعد از برجام اشاره کرد و گفت : عده ای برجام را فتح الفتوح خواندند و برخی هم آن را شق القمر دانستند اما ما بعنوان پیروان رهبری و مطیع ولایت باید توجه داشته باشیم که هیچکدام اینها برای ما ملاک نیست بلکه در مورد موضوع برجام ، اصل آن چیزی است که از زبان رهبر معظم انقلاب گفته می شود ، ایشان از دست اندرکاران مذاکرات تشکر کردند اما در عین حال فرمودند که نتیجه می توانست بهتر از این باشد .

وی افزود : این درست نیست که ما به موضوع برجام و مذاکرات فقط بعنوان ابزاری برای رسیدن به منافع کوتاه مدت اقتصادی و معیشتی نگاه کنیم ما باید بر اساس باورهای دینی و اعتقادات مان عمل کنیم .

وی اضافه کرد : آیا شایسته است در موضوع برجام ما غیر از مکتب اهل بیت علیهم السلام و مکتب حضرت اباعبدالله الحسین سراغ باورهای دیگر برویم ؟ سازش ناپذیری و عدم تسلیم دربرابر زورخواهی و زیاده خواهی دشمنان درسی است که ما از اهل بیت آموخته ایم .

وی گفت : به همین خاطر است که انقلاب اسلامی ایران امروز بعنوان بهترین الگوی کشورهای انقلابی جهان شناخته می شود و مورالس رئیس جمهور انقلابی بولیوی ، رهبر ایران را رهبر همه انقلاب های جهان می خواند .

حماسه دوم بهمن، 2 بهمن، دوم بهمن، مسجد آل اشرف ارومیه، مسجد آقا علی اشرف ارومیه، حجت الاسلام غلامرضا حسنی، حجت الاسلام والمسلمین حسنی،

استاندار پیشین آذربایجان شرقی گفت : در شرایط فعلی حلقه مفقوده مدیریت کشور ، مدیریت جهادی و تکیه بر ظرفیت های مردمی است .

بیگی افزود : هنر این نیست که با بودجه و پول کافی کشور را اداره کنیم ، مدیریت جهادی یعنی اینکه در شرایط تحریم و نبود امکانات و کسری بودجه با اتکا بر ظرفیت های داخلی و حمایت مردمی بتوانیم مشکلات را از سر راه برداریم .

وی با یادآوری خاطره زلزله دلخراش آذربایجان در سال 1391 خاطرنشان کرد : در سانحه زلزله آذربایجان در حالیکه ما در شرایط تحریم بودیم و از نظر بودجه با مشکلات زیادی روبرو بودیم ، توانستیم این عواقب و آثار این حادثه دلخراش و غیر مترقبه را به خوبی مدیریت کنیم .

وی گفت : همان موقع خاطرم هست آقای لاریجانی رئیس مجلس که برای بازدید از مناطق زلزله زده آمده بودند ، به من گفتند الان کشور در زمینه اعتبارات با مشکلات جدی روبرو است مبادا به مردم قول ساخت و بازسازی خانه هایشان را بدهید ، برآورده نمودن انتظارات مردم در شرایط فعلی کار بسیار سختی است .

بیگی ادامه داد : اما دولت وقت با مدیریت جهادی و تلاش و مجاهدت شبانه روزی توانست به همه قول هایی که داده بود عمل کند و مشکلات مردم مصیبت داده را قابل تحمل تر کند .

حماسه دوم بهمن، 2 بهمن، دوم بهمن، مسجد آل اشرف ارومیه، مسجد آقا علی اشرف ارومیه، حجت الاسلام غلامرضا حسنی، حجت الاسلام والمسلمین حسنی،

استاندار سابق آذربایجان شرقی در پایان سخنانش به خدمات و اقدامات کم نظیر دکتر جلال زاده در دوران استانداری آذربایجان غربی نیز اشاره کرد و گفت : آقای جلال زاده یکی از مدیران صادق و پرتلاش نظام است که کارنامه ارزشمندی در منطقه برجای گذاشته است و ایشان اکنون نماینده یک تفکر ناب انقلابی است و انتظار می رود مردم متدین و همیشه در صحنه ارومیه برای تقویت این تفکر انقلابی ، ایشان را همراهی کنند .  

در ابتدای این مراسم نیز دکتر وحید جلال زاده استاد دانشگاه و استاندار پیشین آذربایجان غربی در سخنانی ضمن گرامیداشت حماسه دوم بهمن مردم ارومیه خاطرنشان کرد : افتخار می کنم که بعنوان فرزند کوچک ارومیه برای اولین بار حماسه دوم بهمن را گرامی داشتیم و مراسم ویژه برگزار کردیم .

وی با اشاره به مجاهدت های حجت الاسلام حسنی در پیروزی انقلاب اسلامی گفت : حاج آقای حسنی نماد ولایتمداری ،مقاومت و غیرت مردم آذربایجان است و علیرغم اینکه بسیار دوست داشتند در این مراسم حضور پیدا کنند اما بدلیل کسالت و بیماری که دارند ما را از زیارت مجددشان محروم کردند .

جلال زاده با یادآوری خاطره اعطای نشان درجه یک شجاعت به حجت الاسلام حسنی در سال 1390 گفت : در آن زمان وقتی برنامه ای برای تجلیل و استقبال از حاج آقای حسنی برگزار کردیم و مورد استقبال بی نظیر مردم استان هم قرار گرفت ، بنده عرض کردم که همه انقلاب ها در دهه سوم عمرشان به رکود و فراموشی دچار می شوند و آرمانهای انقلاب کم کم از یادها می رود اما این مراسم نشان داد که مردم انقلابی ما هنوز برای پاسداشت اصول ، آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی همچون روزهای ابتدایی انقلاب گردهم می آیند و از یک شخصیت مبارز و انقلابی این چنین تجلیل می کنند .

وی افزود : در سالهای گذشته تلاش فراوانی انجام دادیم تا در سالروز گرامیداشت حماسه دوم بهمن ، به دیدار رهبر معظم انقلاب برسیم و در سال 1390 افتخار داشتیم به همراه روحانیت معظم و اقشار مختلف مردم استان خدمت رهبری رسیدیم و به نمایندگی از آحاد مختلف مردم  ارومیه با ایشان تجدید بیعت کردیم .

جلال زاده در پایان تأکید کرد : بزرگداشت حماسه دوم بهمن ، در واقع بزرگداشت آرمانها و ارزشهای اصیل انقلاب اسلامی است و این مناسبت مهم و افتخارآفرین مردم ارومیه نباید در لابلای حوادث دیگر گم شود و مورد غفلت قرار گیرد .

لازم به یادآوری است مردم ارومیه در دوم بهمن سال 1357 با هدایت و رهبری روحانیت مبارز ارومیه در مسجد اعظم ارومیه گردهم آمدند و بصورت مسلحانه به قیام علیه رژیم ستمشاهی پرداختند . در این روز ارتش شاهنشاهی با بیرون آوردن تانک ها از لشکر 64 ارومیه ، مسجد اعظم ارومیه را به توپ بستند اما این اقدام وحشیانه نیز باعث نشد مردم ارومیه مسجد را خالی کرده و از مبارزه علیه ظلم و طاغوت دست بردارند .


اشتراک گذاری مطالب :

   

منتشر شده در : صبح قرآنی  صبح اقتصادی  صبح اجتماعی  صبح سلامت 
برچسب ها : حماسه دوم بهمن، 2 بهمن، دوم بهمن، مسجد آل اشرف ارومیه، مسجد آقا علی اشرف ارومیه، حجت الاسلام غلامرضا حسنی، حجت الاسلام والمسلمین حسنی،
نویسنده : admin
آرشیو مطالب
نظرسنجی
پایگاه خبری صاباح نیوز را چگونه ارزیابی می كنید؟صفحات اضافی
پیوندهای روزانه
كلام شهریار ملک سخن
مترجم سایت
آب و هوا

????? ?????

???? ?????

???? ????

???? ????

???? ?????