تبلیغات

ابزار رایگان وبلاگ

صاباح نیوز - تلاش تیم رسانه ای دولت برای جبران حمله روحانی به شورای نگهبان


امروز :
شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ، رئیس مذهب تشیع و بنیانگذار فقه جعفری ، صادق آل محمد ، حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت و تعزیت باد. [پایگاه خبری صاباح نیوز]
IMG4UP 09367874132 - 09147160176

IMG4UP 09367874132 - 09147160176

چاپ این صفحه
محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت، دولت یازدهم، صاباح نیوز: تلاش تیم رسانه ای دولت برای جبران حمله روحانی به شورای نگهبان/ نوبخت و آشنا: منظور روحانی هیئت نظارتِ شورای نگهبان بود، نه خود شورای نگهبان!
به گزارش پایگاهخ خبری تحلیلی صاباح نیوز: تلاش برای جبران سخنان غیر صحیح رئیس جمهور با شیوه تفکیک میان شورای نگهبان و هیئت های نظارت این شورا که از روز های گذشته توسط اعضا دولت پیگیری می شود، اقدام اشتباه دیگری است که خود نشان دهنده بی تاثیری این سخنان است. چرا که هیئت های نظارت شورای نگهبان در واقع بازوهای اجرایی شورا در انجام وظیفه نظارتی محول شده به آن می باشد و تفکیک قائل شدن میان شورای نگهبان و هیئت های نظارتی امری اشتباه می باشد. این اقدام مانند آن است که استانداران دولت را از دولت جدا دانسته و عنوان داریم هر کس به استاندار انتقاد داشته باشد صرفا به شخص استاندار انتقاد وارد کرده است و نه به دولت!.با بالا گرفتن انتقادات به سخنان اشتباه روحانی در حمله به شورای نگهبان، تیم رسانه ای دولت یازهم به تکاپو افتاده تا شاید بتوانند در مسیر اصلاح حرکت نمایند.

به گزارش رجانیوز پس از تلاش دیروز حسام‌الدین آشنا برای توجیه حملات روحانی علیه شورای‌نگهبان که با انتشار یادداشتی در صفحه گوگل پلاس خود انجام شده بود، امروز نیز محمد باقر نوبخت در امتداد خط مشاور فرهنگی روحانی تلاش نمود تا اظهارات غیر صحیح رئیس جمهور را جبران نماید.

در این باره روز گذشته آشنا در صفحه گوگل پلاس خود با انتشار یادداشتی تلاش کرده بود که انتقادات روحانی را صرفا ناظر به هیئت های نظارت نشان دهد و در این باره با تفکیک غیر واقعی میان شورای نگهبان و هیئت های نظارت از میزان اشتباه بودن این سخن کم کند.

در همین راستا حسام الدین آشنا پنج روز پس از اظهارات روحانی در باره شورای نگهبان در یکی از شبکه های اجتماعی نوشته بود: «گفتار رئیس جمهور محترم در دیدار فرمانداران و استانداران متوجه مرحله ارزیابی صلاحیت داوطلبین در هیأت های نظارت بود و نه ارزیابی نهایی در شورای محترم نگهبان؛ کسانی از هر دو جریان سیاسی کشور به صراحت در مورد این سخنان موضع گیری و تلاش کردند تا به جامعه القا نمایند گویا تقابلی میان "رییس جمهور – شورای نگهبان " وجود دارد، هم چنان که رسانه های بیگانه نیز چنین خطی در پیش گرفته و مایلند سطح تنش را در آستانه انتخابات به صورت مصنوعی بالا ببرند».

محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت، دولت یازدهم،

در ادامه این خط، محمد باقر نوبخت سخنگو دولت یازدهم نیز در نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه که صبح امروز برگزار شده بود در توضیح صحبت‌های مشاور فرهنگی رئیس جمهور که گفته بود اظهارات روحانی به شورای نگهبان باز نمی‌گردد بلکه مربوط به هیأت‌های نظارت است، تأکید کرد: «این مسأله درست است چون در آن مقطعی که رئیس جمهور سخنرانی کردند هنوز شورای نگهبان به مسأله صلاحیت‌ها ورود پیدا نکرده بود. مساوی کردن هیأت‌های نظارت با شورای نگهبان قیاس مع‌الفارق است».

تلاش برای جبران سخنان غیر صحیح رئیس جمهور با شیوه تفکیک میان شورای نگهبان و هیئت های نظارت این شورا که از روز های گذشته توسط اعضا دولت پیگیری می شود، اقدام اشتباه دیگری است که خود نشان دهنده بی تاثیری این سخنان است. چرا که هیئت های نظارت شورای نگهبان در واقع بازوهای اجرایی شورا در انجام وظیفه نظارتی محول شده به آن می باشد و تفکیک قائل شدن میان شورای نگهبان و هیئت های نظارتی امری اشتباه می باشد. این اقدام مانند آن است که استانداران دولت را از دولت جدا دانسته و عنوان داریم هر کس به استاندار انتقاد داشته باشد صرفا به شخص استاندار انتقاد وارد کرده است و نه به دولت!.

در واقع دولتمردان دولت یازدهم به جای پذیرش این که سخنان هفته گذشته روحانی بر علیه شورای نگهبان امری اشتباه بوده است و بدون این که از اصل اشتباه بودن این اظهارات سخنی به میان بیاورند با پافشاری بر سخنان خود تلاش می کند که با ارائه چهره ای غیر واقعی از شورای نگهبان و جدا کردن شورای نگهبان از هیئت های نظارتی در توجیه اظهارات روحانی گام بردارد.

در مجموع بهتر بود دولت مردان دولت یازدهم به جای تلاش برای توجیه سخنان اشتباه رئیس دولت با پذیرش اشتباه از شورای نگهبان و مردم برای چنین سنت شکنی عذر خواهی می کردند.اشتراک گذاری مطالب :

   

منتشر شده در : صبح اقتصادی  صبح فرهنگ و هنر  صبح فرهنگ و هنر  صبح سیاسی  صبح پایداری 
برچسب ها : محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت، دولت یازدهم، شورای نگبان، انتخابات، مجلس، اخبار،
نویسنده : admin
آرشیو مطالب
نظرسنجی
پایگاه خبری صاباح نیوز را چگونه ارزیابی می كنید؟صفحات اضافی
پیوندهای روزانه
كلام شهریار ملک سخن
مترجم سایت
آب و هوا

????? ?????

???? ?????

???? ????

???? ????

???? ?????