تبلیغات

ابزار رایگان وبلاگ

صاباح نیوز - اولین حضور یک مرجع عالیقدر شیعه در آذربایجان غربی به همت وحید جلال زاده


امروز :
شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ، رئیس مذهب تشیع و بنیانگذار فقه جعفری ، صادق آل محمد ، حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت و تعزیت باد. [پایگاه خبری صاباح نیوز]
IMG4UP 09367874132 - 09147160176

IMG4UP 09367874132 - 09147160176

چاپ این صفحه
آیت الله نوری همدانی + حضور آیت الله نوری همدانی در ارومیه + حضور آیت الله نوری همدانی در آذربایجان غربی + آیت الله نوری همدانی در ارومیه + ارومیه + اخبار + ارومیه + آذربایجان غربی + خبر + صاباح نیوز: اولین حضور یک مرجع عالیقدر شیعه در آذربایجان غربی به همت وحید جلال زاده
زمستان سال 1389 بود که فضای رسانه­ای استان و کلانشهر ارومیه با خبر بزرگی روبرو شد:
استاندار آذربایجان غربی در برنامه زنده رادیویی صدای مهر از سفر مرجع عالیقدر جهان تشیع آیت ا... العظمی نوری همدانی به آذربایجان­غربی  خبر داد.
آیت الله نوری همدانی + حضور آیت الله نوری همدانی در ارومیه + حضور آیت الله نوری همدانی در آذربایجان غربی + آیت الله نوری همدانی در ارومیه + ارومیه + اخبار + ارومیه + آذربایجان غربی + خبر +


جلال زاده با اشاره به ابعاد مختلف شخصیت این عالم گرانقدر گفت: ایشان بعد از فتنه 88 ، جزء اولین کسانی بودند که با روشنگری و دعوت مردم به بصیرت و آگاهی نقش مؤثری در دفع توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب داشتند.


به گزارش سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی جلال زاده افزود : خوشبختانه این عالم گرانقدر دعوت مردم آذربایجان غربی را پذیرفتند و برغم سختی راه و سردی هوا به این استان سفر می­کنند که امیدوارم مردم استان از حضور ایشان بیشترین بهره را ببرند.»

دکتر ابراهیم فتح­ الهی معاون سیاسی اجتماعی استاندار وقت استان نیز در بخش خبری 45/17 سیمای استانی با اشاره به حضور این عالم ربانی در استان یاداور شد که سفر این عالم گرانقدر به آذربایجان­غربی سبب تقویت مؤسسات دینی و فرهنگی شده و در ارتقای تفکر دینی و مذهبی استان تأثرگذار خواهد بود و هم حضور یکی از مراجع تقلید در استان سطح معنوی و فرهنگی جامعه را ارتقاء داده و زمینه رشد فرهنگی جامعه را فراهم می‌کند. 

بنا به اعلام استاندار وقت برنامه‌های پیش ­بینی شده در سفر آیت­ا... العظمی نوری‌همدانی به آذربایجان غربی دیدار با علما و روحانیان - دیدار با خانواده­های شهدا و ایثارگران – دیدار با مسئولان دستگاه­های اجرایی و قشرهای مختلف مردم و همچنین دیدار با دانشجویان و فرهنگیان، نخبگان و برجستگان علمی، دیدار با اصناف - دیدار با مدعوین کنگره بین­المللی حضرت زینب(س) بود.

استاندار وقت استان وحید جلال­زاده نیز در  نشستی خبری، استان آذربایجان­غربی و نیز کلانشهر ارومیه را از هر حیث آماده پذیرایی از آیت ا... نوری همدانی توصیف کرد.

آیت ا... نوری همدانی در روز 30 دیماه سال 1389 وارد شهر ارومیه شد و از سوی وحید جلال زاده استاندار وقت، حجت الاسلام حسنی امام جمعه وقت ارومیه، آیت ا... قریشی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری استقبال شد.

وحید جلال‌زاده در حاشیه مراسم دیدار حضرت آیت الله نوری همدانی با علما و روحانیان و در جمع خبرنگاران گفت:

«مراجع و علما در قلوب مردم جای دارند و آنها را با تمام وجود دوست دارند.»
«آیت الله نوری همدانی از مدافعان انقلاب اسلامی و پشتیبانان حوزه‌های علمیه است.»

«سفرمراجع تقلید به شهرهای مختلف، علاوه بر خیر و برکت برای کل منطقه، موجب آشنایی بیشتر روحانیون و طلاب جوان با مأموریت­‌ها و رسالت­های خودشان می­شود.»
«مردم آذربایجان­غربی از هر دین و مذهب با وحدت و همدلی همیشه در صحنه حاضر بوده و پایبندی خود را به اصول نظام جمهوری اسلامی نشان داده اند.»
«مردم آذربایجان غربی با حضور پر شور خود در دیدار عمومی حضرت آیت­الله نوری همدانی با مردم دینمداری و علاقه‌مندی خود را به مرجعیت نشان خواهند داد.»

سفر آیت الله العظمی نوری همدانی به استان آذربایجان غربی و شهرهای تابعه در طول تاریخ معاصر استان و شهر ارومیه بعد از سفر مقام معظم رهبری به استان جزء رویدادهای اثر گذار از حیث زمانی بود.

سفر این عالم ربانی با تمهیدات و برنامه ریزی­هایی که استانداری وقت و به ویژه شخص استاندار( وحید جلال زاده) و چند روز بعد از سالگرد طوفان مردمی 9 دی و در واقع یک سال و اندی بعد از وقوع ماجرای فتنه بسیار حائز اهمیت بود.

اینکه عالمی چون آیت الله العظمی نوری­همدانی حتی بعد از تغییر زمان سفر  خود، بنا به دعوت شخص استاندار وقت استان، قصد سفر به استان آذربایجان­غربی را کرده بودند و در واقع این دعوت را اجابت نموده بودند، حکایت از برنامه­ریزی دقیق و اراده مجدانه شخص استاندار برای این سفر و حضور این عالم بزرگوار در استان داشت.

آذربایجان­غربی، استانی مرزی وسردسیر آن هم در کوران سرمای زمستانی! هر چه بود این توان بالای استاندار وقت و و اراده پولادین وی بود که از پس میزبانی این عالم جلیل القدر برآمد.

یکی از برکات مهم سفر آیت الله العظمی نوری­همدانی به آذربایجان­غربی رویداد مبارک آشتی دو عالم بزرگوار و مؤثر در گذشته و حال و حتی آینده استان، عالم مجاهد حجه السلام والمسلمین غلامرضا حسنی و نیز عالم محقق و صاحب قلم و اندیشه آیت الله قریشی بود.


این جمله معروف آیت الله نوری همدانی خود گویای اهمیت و ارزش تاریخی این رویداد بود:

« روا نیست که بیش ازاین، بین مجاهدین سیف و قلم کدورت وجود داشته باشد »

دور اندیشی و درایت وحید جلال زاده به عنوان عالی ترین مقام اجرایی استان و منطقه در مدیریت این سفر بزرگ و هم ایجاد زمینه مساعد جهت همدلی و همراهی با علمای اعلم و آیات عظام و همچنین یاری طلبیدن به جا از روحانیت در مدیریت اجرایی استان ستودنی و مثالی زدنی است.

وحید جلال زاده تنها استاندار تاریخ استان آذربایجان غربی است که در متن چنین رویداد تاریخی و اثر گذار در آینده استان از ابتدا تا به انتها نقش­آفرینی و حضور مستقیم داشت.

صاباح نیوز / حسین علیزادهاشتراک گذاری مطالب :

   

منتشر شده در : صبح اقتصادی  صبح فرهنگ و هنر  صبح سیاسی  صبح پایداری 
برچسب ها : آیت الله نوری همدانی، حضور آیت الله نوری همدانی در ارومیه، حضور آیت الله نوری همدانی در آذربایجان غربی، آیت الله نوری همدانی در ارومیه، ارومیه، اخبار ارومیه،
نویسنده : admin
آرشیو مطالب
نظرسنجی
پایگاه خبری صاباح نیوز را چگونه ارزیابی می كنید؟صفحات اضافی
پیوندهای روزانه
كلام شهریار ملک سخن
مترجم سایت
آب و هوا

????? ?????

???? ?????

???? ????

???? ????

???? ?????