تبلیغات

ابزار رایگان وبلاگ

صاباح نیوز - ارومیه برای اولین بار میزبان شایسته مسابقات بین المللی با حضور 15 كشور از 3 قاره با همت جلال زاده


امروز :
شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ، رئیس مذهب تشیع و بنیانگذار فقه جعفری ، صادق آل محمد ، حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت و تعزیت باد. [پایگاه خبری صاباح نیوز]
IMG4UP 09367874132 - 09147160176

IMG4UP 09367874132 - 09147160176

چاپ این صفحه
مسابقات بین المللی تكواندو، وحید جلال زاده، دكتر جلال زاده، حاج وحید جلال زاده، صاباح نیوز: عنوان فوق یک ادعای تو خالی نیست! مرور آرشیو رسانه های مکتوب و مجازی به تاریخ و تقویم سال 1389 از تابستان گرم آن تا زمستان سرد آن! خود گواه است که عنوان فوق کارنامه وحید جلال­زاده در اولین سال تصدی خود بر عالی­ترین مقام اجرایی استان است نه ادعا و یا شعار!؟!

جلال ­زاده در همان آبان ماه سال 88 و هنگام ورود به ارومیه، وعده توجه ویژه به چند رشته ورزشی در استان و ارومیه را با توجه به زمینه­ های مساعد و مناسب این رشته ­های ورزشی را داده بود.


در خلال برنامه فشرده­ ی مربوط به کاپ برتر والیبال مردان آسیا در تابستان همان سال، جلال زاده در نشستی مطبوعاتی و طی سخنانی از وعده خود یاد کرد و به همگان اثبات نمود که قول و قرارش با مردم، وعده و  وعید بعید نبود بلکه برنامه کاری و نیز قول کاری او بود به مردم استان و شهر ارومیه و در همان زمان ثابت كرد كه قول مردان جان دارد.

در روزهای  ابتدایی اسفند همان سال یعنی سال 1389 بار دیگر جلال­زاده با عملکرد خود عهد محکم خود با مردم آذربایجان غربی پیرامون ورزش استان و شهر ارومیه را محکم تر از گذشته تجدید کرد:

«برگزاری بیست وسومین دوره از مسابقات بین المللی تکواندوی جام فجر»

 جلال زاده با اشاره به برگزاری موفق مسابقات والیبال کاپ آسیا در ارومیه: «تلاش کردیم میزبان خوبی برای بیست و سومین دوره مسابقات تکواندو جام فجر در این شهر باشیم»
«یکی از اولویت­های مهم مدیریت استان توسعه و تقویت فعالیت­های ورزشی است و کسب 7 نشان رنگارنگ در بازیهای آسیایی گونگجو در چین نشان از حمایت و تقویت برنامه های ورزشی در آذربایجان غربی است»

بیست وسومین دوره­ی مسابقات بین­المللی جام فجر تکواندو باحضور 15 تیم خارجی و 3 تیم داخلی از  پنجم اسفند ماه  سال 1389  و به مدت دو روز در دو بخش (زنان و مردان) در سالن­های شش هزار نفری غدیر و پیام مخابرات ارومیه برگزار شد و این بار ارومیه و استان در اواخر سال 1389 پایان­بندی بزرگ و شایسته ای برای سالی پربار از حیث سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و نیز ورزشی و غیره داشته باشد.

خبرگزاری ها و سایت های ورزشی در زمان برگزاری مسابقات تكواندوی جام فجر در ارومیه: «‌حضور 15 تیم خارجی از سه قاره اروپا، اسیا و آفریقا بهمراه تیم ملی ایران و برگزاری این بازی ها در دو آیتم كاملا مجزای آقایان و بانوان با حضور چند صد ورزشكار و همراه بر جذابیت بازیها افزوده و نام ارومیه بعنوان شهری كه یكی از اصلی ترین و مدال آورترین مستبقات ورزشی دهه فجر را برگزار میكند دوباره بر سر زبانها افتاده. »

شاید به خاطر همین حسایت بازی ها و میزبانی خوب ارومیه و ریاست و پشتیبانی عالی بازی ها بوسیله استاندار وقت دكتر وحید جلال زاده بود كه بعد از اتمام بازیها سید محمد پولادگر رییس فدراسیون تكواندوی كشور رسما و طی نامه ای از مردم ارومیه و دكتر وحید جلال زاده بخاطر برگزاری مناسب و میزبانی عالی مسابقات بطور رسمی تقدیر و تشكر نمود.

استاندار وقت استان نه به دلیل اینکه اصالتاً اهل ارومیه وآذربایجان­غربی بود، بلکه به دلیل حساسیت ویژه­ای که در امر مدیریت کلان در سال­های خدمت خود در پایتخت و سمت­های گوناگون داخلی و خارجی داشت و نیز کسب تجربه فراوان در این مسیر به بینش ویژه­ای در این شیوه مدیریتی خود رسیده بود.

اینکه توانمدی­های بومی و منطقه­ای ارومیه و استان در زمینه­های متنوع و گوناگون خود قوت و قدرت طرح در عرصه ­های مختلف ملی و بین­المللی را دارند؛ فقط کافی است فرصت و زمینه مساعد فراهم باشد که جلال زاده به عنوان یک مدیر و عامل انسانی هم فرصت بودن و هم فرصت سازی برای دیگران را فراهم كند.

برای مثال برگزاری رویدادهای مهم بین­المللی درعرصه ورزش استان و شهرارومیه از چندین بعد بر اوضاع سیاسی، اقتصادی و نیز اجتماعی و فرهنگی استان و شهرارومیه تأثیرگذار بود:

- استان و شهر ارومیه به دلیل مرزی بودن بن­بست تلقی نشود

- مرزی بودن جغرافیایی استان و ارومیه یک فرصت مهم اقتصادی، طبیعی و گردشگری است نه تهدید!

- زمینه­ های تاریخی و فرهنگی و تعریف و باز تعریف جایگاه ارومیه و استان از این حیث در عرصه ملی و بین المللی

- شکوفایی اقتصادی و ایجاد زمینه تردد های گوناگون اقتصادی، گردشگری، علمی و غیره

- زمینه تبدیل شهر ارومیه به کلانشهر

- توجه ویژه به زیرساخت های گوناگون شهری، اجتماعی، اقتصادی و غیره

در ضمن از دیگر تلاش های ورزشی دكتر وحید جلال زاده می توان به برگزاری مسابقات فوتسال كشورهای غرب آسیا، و برگزاری مسابقات المپیاد دانش آموزی اشاره كرد كه هر دو در ارومیه برگزار گردید و همه این تلاش های ماندگار نشان از علاقه وافر و پایان ناپذیر  وحید جلال زاده به جوانان پویا، با نشاط و نام آور شهرش داشت و میدانست كه جوانان قهرمان آذربایجان از نسل باكری ها و امینی ها هستند و در هر برحه ای از تاریخ این قهرمانی با شكلی جدید نمود پیدا میكند.

شاید سخن زیر به گزافه نباشد که ارومیه و آذربایجان­غربی در زمان تصدی جلال­زاده بر استانداری استان واقعاً و به شکل عینی تبدیل به قطب سازندگی در شمالغرب كشور شد:

از قطب­های تاثیرگذار درعرصه ورزشی کشور

از قطب­های تاریخی و تاثیرگذار درعرصه  ادب، عرفان، ورزش فرهنگ کشور

و قطب سیاست و دیپلماسی منطقه ­ای کشوردر مرز اروپا

و......اشتراک گذاری مطالب :

   

منتشر شده در : صبح اقتصادی  صبح فرهنگ و هنر  صبح فرهنگ و هنر  صبح سیاسی  صبح پایداری  صبح پایداری 
برچسب ها : مسابقات ورزشی، بین المللی، حاج وحید جلال زاده، دكتر وحید جلال زاده، انتخابات مجلس، تكواندو جام فجر، انتخابات ارومیه،
نویسنده : admin
آرشیو مطالب
نظرسنجی
پایگاه خبری صاباح نیوز را چگونه ارزیابی می كنید؟صفحات اضافی
پیوندهای روزانه
كلام شهریار ملک سخن
مترجم سایت
آب و هوا

????? ?????

???? ?????

???? ????

???? ????

???? ?????